AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/5/2018

SARAJEVË (Bosnje-Hercegovinë) – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, në fushatë në kuadër të zgjedhjeve të 24 qershorit, do të mbajë një miting zgjedhor për diasporën turke në Europë.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa Françesku mban meshën e Pentecôte-s në bazilikën e Shën Pjetrit.

CETINJE (Mali i Zi) – Ish-kryeministri malazez, Milo Gjukanovië betohet për postin e presidentit pas zgjedhjes së tij në mes të muajit prill.

DIYARBAKIR (Turqi) – Manifestim në mbështetje të palestinezëve me kërkesë të presidentit turk, Erdogan.

KARAKAS (Venezuelë) – Zgjedhje presidenciale të parakohshme ku Nicolas Maduro do të kërkojë të marrë një mandat të dytë./
/ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.