Parashikimi i motit, e enjte 17 maj 2018

TIRANË, 17 maj/ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira në mesditë dhe në pasdite.

Sipas Shërbimit Meteorologjik reshjet e shiut do të jenë të izoluara. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim-Juglindje 1-8 m/sek. Deti do të jetë me lartësi dallge 1.2 metra. Mjegullinë në orët e mëngjesit.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                10/24

Vendet e Ulta                 13/27

Vendet Bregdetare         13/26

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 11/24 diell
Kukës 11/25   re diell
Lezhë 12/25   diell
Dibër 8/22  re diell
Durrës 12/25  diell
Tiranë 12/26   diell
Elbasan 10/26   diell
Berat 12/27 diell
Vlorë 11/24   diell
Korcë 10/20  re diell
Gjirokastër 12/16  re diell
Sarandë 14/26  re diell

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.