Kryeprokurorja Marku merr pjesë në 10-vjetorin e shoqatës së kryeprokurorëve

495

TIRANË, 16 maj/ATSH/ – Kryeprokurorja Arta Marku ndodhet në Paris, ku do të marrë pjesë në takimin për 10-vjetorin e shoqatës së Kryeprokurorëve dhe kryegjyqtarëve të Bashkimit Europian.

Marku ndodhet në krye të organit të akuzës që prej dhjetori të vitit të shkuar, kur përfundoi dhe mandati i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. /a.f/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.