Kosovë-Thaçi në Sofje, takim me Mogherini e Vuçiç

151
 TIRANË, 16 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë me dijë, se sapo ka mbërritur në Sofje, ku takimin e parë e ka zhvilluar me përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini.
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.