Fuqizimi i rolit të gruas, sfidë që meriton më shumë angazhim

TIRANË, 16 Maj/ATSH/ – Fuqizimi i rolit të gruas në të gjitha fushat e jetës, mbetet një sfidë që meriton më shumë angazhim dhe vëmendje nga të gjithë.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ish-Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

“Takim i përzemërt me ish-Presidenten, Atifete Jahjaga. Fuqizimi i rolit të gruas në të gjitha fushat e jetës, mbetet një sfidë që meriton më shumë angazhim dhe vëmendje nga të gjithë”, shkruan Presidenti Meta në një postim në Facebook.

/gj.m/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.