AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/05/2018

FRANCË – Grevë dyditore e SNCF-së (Shoqata Kombëtare e Hekurudhave franceze) kundër reformës hekurudhore.

DUBLIN (SHBA) – Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian takim me homologun irlandez, Simon Coveney në Dublin për bisedime rreth çështjes Brexit.

KANË (Francë) – Dita e gjashtë e Festivalit të 71 të Kanës./
/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.