BERLIN – Macron: Ta kapërcejmë egoizmin për të riformuar Europën

BERLIN, 10 maj /ATSH-ANSA/ – Duhet ta kapërcejmë frikën dhe egoizmin për të arritur tek Europa që duam të rikrijojmë, theksoi Presidenti Macron në ceremoninë e marrjes së  çmimit Karli V.

Presidenti Macron shtrëngoi duart me të pranishmt si dhe bëri disa fotografi me ta.

‘’Është shumë e rëndësishme të ruajmë marrëdhëniet me Iranin, pas daljen së SHBA nga  marrëveshja bërthamore me Iranin’’, theksoi ai për ”Deusche Welle”.

‘’Europa duhet t’i qëndrojë marrëveshjes dhe të bashkëpunojë me Iranin, jo vetëm mbi çështjen bërthamore, por edhe mbi raketat balistike”, theksoi ai./  /os/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.