Parashikimi i motit, e dielë 6 maj 2018

TIRANË, 6 maj /ATSH/ – Moti, për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe përgjatë relieveve kodrinore-malore deri mesatar në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-15m/sek. Deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.2 metra. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                10/24

Vendet e Ulta                 12/26

Vendet Bregdetare         14/25  /e.malaj/ /a.g/

           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.