Parashikimi i motit, e shtunë 5 maj 2018

TIRANË, 5 maj /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell.

Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe përgjatë relieveve kodrinore-malore deri mesatare në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-12 m/sek. Deti do të jetë i forcës 4 ballë, me lartësi dallge 2.2 metra. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                9/20

Vendet e Ulta                 10/26

Vendet Bregdetare         13/24   /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.