Parashikimi i motit, e mërkurë 2 maj 2018

TIRANË, 2 maj /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe vranësira me karakter zhvillimi në orët e mesditës dhe pasdites pranë relieveve malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu të karakterit lokal. Era do të fryjë me drejtim Lindje-Juglindje 1-18 m/sek. Deti do të jetë i forcës 5 me lartësi dallge 3.8 metra. Mjegullinë në orët e mëngjesit në zonat luginore.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                11/30

Vendet e Ulta                 11/32

Vendet Bregdetare          16/30 /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.