Dua Lipa suksesi botëror, 2 milionë albume të shitura

TIRANE,30 Prill /ATSH/ – Dua Lipa ka arritur shifrën 2 milionë përsa i përket albumeve të shitura në të gjithë botën.

Këngëtarja shqiptare, e cila po korr sukses të jashtëzakonshëm në muzikë, e ka bërë të ditur këtë arritje me anë të një postimi në Instagram.

Dua Lipa shkroi në rrjetin social: “2 milionë albume në të gjithë botën. I dua që të gjithë fansat dhe ekipin tim”.

Kënga e fundit e Dua Lipës, “One Kiss” në vetëm 3 javë ka arritur 39 milionë klikime në Youtube. Ky fakt tregon qartë se sa e pëlqyer është ajo në të gjithë botën./a.a/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.