AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/4/2018

SINGAPOR – Vazhdon samiti i vendeve të Azisë Juglindore (ASEAN)

TASHKENT – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan në vizitë zyrtare në Uzbekistan.

ROMË – Zgjedhje lokale në Friuli-Venecia.

TIRANË – Patriarku i kishës ortodokse ruse, Kirill celebron një meshë në katedralen ortodokse në Tiranë.

TUNIS – Zgjedhjet e para lokale pas revolucionit.​

ABU DABI – Vizitë zyrtare e kryeministrit japonez, Shinzo Abe.

BAKU – Gara e radhës e Formula 1./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.