Parashikimi i motit, e mërkurë 25 prill 2018

TIRANË, 25 prill /ATSH/ – Moti, për ditën e sotme parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira  në zhvillim. Në mesditë në pjesën veriore, nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara të shiut.

Baza e reve do te jetë e ulët 1000 metra. Era do të fryjë me drejtim Verilindje -Veriperëndim 1-10 m/sek. Deti do të jetë i forcës 4, me lartësi dallge 2.0 metra. Mjegullinë në orët e mëngjesit në zonat luginore me shikimin 8-20 km. Sipas Shërbimit Meteorologjik temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Vendet Malore                12/29

Vendet e Ulta                 14/29

Vendet Bregdetare         15/29  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.