Parashikimi i motit, e shtunë 14 prill 2018

TIRANË, 14 prill /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të pakta.

Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje lokale shiu në zonat malore. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi 1-10 m/sek. Deti do të jetë i forcës 3 ballë, me lartësi dallge 1.7 metra.

Temperaturat parashikohen:

Në vendet malore                10/24

në vendet e ulta                  12/27

në bregdet                          12/26    /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.