BM – May: Sulmet nën drejtimin amerikan në Siri të drejta dhe legjitime

.

“Besoj se ishte gj.

”Ky veprim i përbashkët dërgon një mesazh të qartë. Komuniteti ndërkombëtar nuk do të qëndrojë i tërhequr dhe nuk do të tolerojë përdorimin e armëve kimike”, deklaroi May.

”Nuk bëhet fjalë për ndërhyrje në luftën civile dhe objektivi nuk është ndryshimi i regjimit. Kemi të bëjmë me një sulm të kufizuar, të shënjestruar dhe të përshtatshëm”, theksoi liderja konservatore.

”Besoj se masat e marra do të kenë përkeqësuar ndjeshëm kapacitetin e regjimit sirian për përdorimin e armëve kimike”, pohoi ajo.

Ajo shtoi se do t

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.