Bashkia e Pukës vijon aksionin për pastrimin e rrugëve

TIRANË, 14 Prill/ATSH/- Bashkia e Pukës me ardhjen e stinës së pranverës po vijon punën për pastrimin e rrugëve rurale.

Puna ka nisur për çlirimin e rrugëve të lëna në harresë prej 27 vitesh, gjë që ka sjellë probleme të shumta për banorët e zonave.

Pas fshatit Kaulina, bashkia po vijon punën për pastrimin e rrugëve në fshtrat Preçaj, Bicaj dhe rrugën e fshatit Buhot.

Më pas punonjësit e mirëmbajtjes së rrugëve pranë bashkisë do të punojnë për pastrimin e rrugëve në Rrapen, Rrypen, Kabashi e Meqe./k.s/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.