BULLGARI – 10 të vdekur pas një aksidenti të rëndë rrugor

SOFJE, 13 prill /ATSH-BTA/ – Dhjetë persona humbën jetën dhe të paktën 20 të tjerë u plagosën në një aksident rrugor në autostradën pranë Vakarelit, njoftoi sot Ministria bullgare e Shëndetësisë.

Aksidenti ndodhi pak pas mesdite, kur një autobus u përmbys duke shkatërruar edhe një makinë.

Sipas medias, në autobus ndodhen ende disa pasagjerë.

Të paktën 14 autoambulanca gjenden në vendin e aksidentit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.