AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/4/2018

BOAO (Kinë) – Zhvillohet forumi ekonomik i Boao-s për Azinë, që quhet ndryshe “Davosi kinez”.

PEKIN – Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen pritet në Pekin nga kryeministri, Li Keqiang dhe presidenti, Xi Jinping.

BUDAPEST – Zgjedhje legjislative në Hungari, ku Viktor Orban, shihet si kandidati favorit.

FRANCË – Grevë dy ditore e SNCF-së (operatori i hekurudhave në Francë) kundër reformës hekurudhore.

BAHREIN – Çmimi i madh i Formula 1./

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.