Parashikimi i motit, e premte 6 Prill 2018

TIRANE, 6 Prill /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Reshje shiu të herë pas hershme lokalisht shtrëngata në juglindje.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim-Juglindje 1-18 m/sek. Deti do të jetë  i forcës 5 me lartësi dallge 2.8 metër. Mjegull/mjegullinë nëpër lugina. Sipas Shërbimit Meteorologjik temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Vendet Malore                7/14

Vendet e Ulta                 7/20

Vendet Bregdetare             8/21  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.