Parashikimi i motit, e enjte 5 Prill 2018

TIRANE, 5 Prill /ATSH/ -Moti për ditën e sotme  parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu të dobta dhe lokale fillimisht në pjesën bregdetare në mesditë dhe më pas reshjet prekin të gjithë vendin po prap të dobta dhe lokale. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim-Juglindje 1-17m/sek. Deti do të jetë i forcës 5 me lartësi dallge 2.8metër. Mjegull/mjegullinë nëpër lugina.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                7/20

Vendet e Ulta                 10/22

Vendet Bregdetare         11/21

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 10/18 diell re shi
Kukës 10/17   diell re shi
Lezhë 9/19   diell re shi
Dibër 8/17    diell re shi
Durrës 12/20   diell re shi
Tiranë 11/22    diell re shi
Elbasan 8/19    diell re shi
Berat 8/20    diell re shi
Vlorë 12/19    diell re shi
Korcë 9/19   diell re shi
Gjirokastër 7/20   diell re shi
Sarandë 10/20   diell re shi

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.