Parashikimi i motit, e mërkurë 4 Prill 2018

TIRANE, 4 Prill /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime e alternime vranësirash.

Baza e reve do të jetë e ulët 1200 metër.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim-Juglindje 1-12m/sek.

Deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.0metër. Shikimi 1-20km, mjegull/mjegullinë nëpër lugina.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                8/22

Vendet e Ulta                 8/24

Vendet Bregdetare         9/23  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.