Ambasada Britanike për ATSH: Dhuna të shmanget në çdo protestë

TIRANË, 4 Prill /ATSH- I. Vata/ – Ambasada e Britanisë së Madhe në Shqipëri bën thirrje që të shmanget dhuna në çdo lloj proteste.

Ambasada e Britanisë së Madhe e pyetur nga ATSH lidhur me situatën e krijuar së fundmi me protestën në “Rrugën e Kombit”, u përgjigj se: Ne përsërisim thirrjen që dhuna duhet të shmanget nga çdo lloj proteste”. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.