Parashikimi i motit, e martë 3 Prill 2018

TIRANE, 3 Prill /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakëta.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje -Veriperëndim 1-9 m/sek. Deti do të jetë i forcës 3 me lartësi dallge 1.5 metër. Mjegull/mjegullinë nëpër lugina. Sipas Shërbimit Meteorologjik temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Vendet Malore                3/19

Vendet e Ulta                 5/24

Vendet Bregdetare         7/25  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.