Parashikimi i motit, 2 Prill 2018

TIRANE, 2 Prill/ATSH/- Moti parashikohet  me vranësira dhe reshje shiu me intensitet të ulet, lokalisht mesatar deri në orët e para të 24 orëshit.

Gjatë ditës parashikohet ndërprerje të reshjeve dhe më tepër kthjellime. Era me drejtim Juglindje -Veriperëndim 1-9m/sek. Deti i forcës 3 me lartësi dallge 1.5metër. Mjegull/mjegullinë nëpër lugina.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                0/16

Vendet e Ulta                 2/22

Vendet Bregdetare         4/21 /a.g/

           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.