SPORT – Formacionet për sfidën Juventus-Milan

TORINO, 30 mars /ATSH-ANSA/ – Një dëmtim në këmbën e majtë, i pësuar gjatë stërvitjes, detyron kroatin Mario Mandzukic të qëndrojë jashtë fushës nesër. Sulmuesi i Juventusit nuk do të jetë në sfidën me Milanin, që do të zhvillohet nesër në mbrëmje, sikurse thuhet në njoftimin e publikuar nga ekipi bardh e zi, për pasojë nuk ndodhet në listën e lojtarëve në dispozicion të Massimiliano Allegri.

Më poshtë vijojnë formacionet e mundshme për ndeshjen Juventus-Milan:

Juventus (4-2-3-1): 1 Buffon, 26 Lichtsteiner, 4 Benatia, 3 Chiellini, 22 Asamoah, 6 Khedira, 5 Pjanic, 14 Matuidi, 11 Douglas Costa, 10 Dybala, 9 Higuain. (23 Szczesny, 16 Pinsoglio, 2 De Sciglio, 7 Cuadrado, 8 Marchisio, 15 Barzagli, 21 Howedes, 24 Rugani, 27 Sturaro, 30 Bentancur).

Milan (4-3-3): 99 G.Donnarumma, 2 Calabria, 19 Bonucci, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez, 79 Kessie, 21 Biglia, 5 Bonaventura, 8 Suso, 9 André Silva, 10 Calhanoglu. (30 Storari, 90 A.Donnarumma, 31 Antonelli, 22 Musacchio, 17 Zapata, 73 Locatelli, 4 Mauri, 18 Montolivo, 11 Borini, 63 Cutrone, 7 Kalinic)./G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.