Parashikimi i motit, e premte 30 Mars 2018

TIRANE, 30 Mars /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare dhe më e theksuar në pjesën Veriperëndimore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-25m/sek. Erë relativisht intensive dhe me rrahje përgjatë vijës bregdetare dhe zonat e ulta pranë tyre.

Deti do të jetë i forcës 5-6 me lartësi dallge 3.5-4.5metër. Mjegull/mjegullinë do të ketë nëpër lugina në orët e mëngjesit.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                5/20

Vendet e Ulta                 7/26

Vendet Bregdetare          10/25   /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.