Parashikimi i motit, e enjte 29 Mars 2018

TIRANE, 29 Mars /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira mesatare.

Baza e reve do të jenë të ulta 1000metër.  Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-15m/sek.

Deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.5 metër. Mjegull/mjegullinë do të ketë në lugina me shikimin 1-20km. Sipas Shërbimit Meteorologjik temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat :

Vendet Malore                -1/15

Vendet e Ulta                 5/20

Vendet Bregdetare         6/22  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.