SPORT – Lëv hedh poshtë mundësitë për të stërvitur Bajernin

BERLIN, 27 mars /ATSH-AFP/ – Trajneri i Gjermanisë, Joahim Lëv ka hedhur poshtë me pak fjalë të gjitha spekulimet mbi një aktivizim të mundshëm tek ekipi i Bajernit të Mynihut në sezonin e ardhshëm, në kanalin televiziv ZDF.

“Kjo nuk është aspak një çështje për mua”, u përgjigj ai, duke theksuar se Botërori 2018 me ekipin e Gjermanisë është shqetësimi i tij i vetëm.

“Kam shqetësime më të rëndësishme se sa Bajerni”, shtoi ai.

Në këtë pozicion prej 12 vitesh, trajneri kampion bote në fuqi është ende nën kontratë me Federatën Gjermane të Futbollit (DFB) deri në vitin 2020 dhe mbështetet në mënyrë të njëanshme nga të gjithë drejtuesit dhe media./G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.