Xhaketat me kuadrate, tendenca e pranverës

– Për ditën dhe mbrëmjen, për kohën e lirë dhe për zyrën: xhaketa me kuadrata është më e kërkuara e sezonit-

TIRANË, 24 Mars/ATSH/.- Xhaketat më të bukura të pranverës janë të frymëzuara nga tradita angleze dhe japin karakter dhe personalitet në veshje.

Mund të vishen 24 orë në 24, xhaketat me kuadrate kombinohen me gjithçka: në një version të thjeshtë – me xhinse të larta dhe bluza – por edhe me veshjen më formale si ato të zyrës për ta bërë më dinamike kombinimin klasik ” këmishë të bardhë dhe fund i ngushtë”.

Një passepartout që kurrë nuk mërzitet dhe që bëhet protagonist i padiskutueshëm i mesit të sezonit. Oversize ose mikro, e dyfishtë ose e vetme, me ngjyra të plota ose neutral, sipas traditës anglo-saksone: variantet në temën janë të shumta dhe pasqyrojnë shpirtin e shumëanshëm të kësaj veshjeje të përjetshme.

Por cilat janë modelet dhe ngjyrat që mund të zgjidhni? Frymëzohuni nga zgjedhja jonë e xhaketave më të bukura të koleksionet pranverë-verë 2018./k.s/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.