AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/3/2018

 

HANOI (Vietnam) – Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in përfundon vizitën triditore.

PERTH (Australie) – Fluturimi i parë direkt Australi/Britania e Madhe.

SIDNEJ (Australi) – Fillon operacioni i fikjes së dritave në të gjithë vendin, i quajtur Ora e Tokës, për të tërhequr vëmendjen ndaj ndryshimeve klimatike.

NJU DELHI (Indi) – Presidenti gjermane, Frank-Walter Steinmeier në vizitë zyrtare.

LONDRES (Royaume-Uni) – Gara tradicionale e kanotazhit me universiteteve Cambridge dhe Oxford.

ZAGREB – Manifestim i opozitës për ratifikimin nga Kroacia të një marrëveshjeje për dhunën kundër grave, e quajtur Konventa e Stambollit, që ka përçarë vendin, nga njëra anë opinioni publik dhe nga ana tjetër qeveria konservatore.

SAINT-NAZAIRE (Francë) – Fillon lundrimin në Mesdhe anija luksoze ”Simfonia e detrave” (“Symphony of the Seas”).

UASHINGTON (SHBA) – Manifestime kundër posedimit të armëve.

DUBAI (EBA) – Hap dyrt ekspozita ndërkombëtare ”Art Dubai”/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.