AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/03/2018

MOSKË – Zhvillohen zgjedhjet presidenciale në Rusi, ku Vladimir Putin është favorit për të marrë një mandat të katërt.

UASHINGTON – Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier në Ushington për të diskutuar për tarifat doganore të presidentit Trump.

PEKIN – Asambleja Kombëtare Popullore (ANP), Parlamenti kinez, pritet t’i japë një mandat të dytë kryeministrit Li Keqiang.

JOKOSUKA (Japoni) – Kryeministri japonez, Shinzo Abe pritet të zhvillojë një fjalim me rastin e dhënies së diplomave nga Akademia kombëtare e Mbrojtjes.

GJENEVË – Presidenti indipendentist katalanas, Carles Puigdemont, merr pjesë në debatin për çështjen e vetëvendosjes, në kuadër të edicionit të 16-të të Festivalit të Filmit dhe të Forumit Ndërkombëtar mbi të Drejtat e Njeriut (FIFDH) në Gjenevë./G.S

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.