SPORT – Allegri: Kualifikim i merituar

480

ROMË, 8 mars /ATSH-ANSA/ – Të fitoje në Wembley nuk ishte e thjeshtë, edhe per faktin sesi u zhvillua ndeshja, deklaroi trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, pas ndeshjes së zhvilluar dje kundër Tottenhamit, që përfundoi me rezultatin 1-2.

”Megjithatë, skuadra u tregua e qetë, priti momentin e duhur dhe për 10 minuta e ktheu ndeshjen në favorin e saj. Besoj se ishte një kualifikim i merituar. Tottenhami ka lojtarë cilësorë dhe besoj se djemtë bënë një punë të shkëlqyer”, theksoi ai.

Massimiliano Allegri shton se ”tani duhet të rimarrim veten sa më shpejt pasi tri ndeshjet e ardhshme vlejnë shumë për kampionatin”.

”Ndeshjet i fitojnë lojtarët, të cilët po bëjnë aktualisht një paraqitje të shkëlqyer dhe unë jam krenar që i stërvis”, theksoi ai.

Ndeshja tjetër kualifikuese ishte Manchester City-Basel që përfndoi me rezultatin 1-2, por që për turin e ardhshëm kaloi skuadra angleze, që kishte fituar ndeshjen e parë 4-0./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.