GJERMANI – Gabriel mbetet jashtë qeverisë së re të koalicionit

BERLIN, nike homme solde 8 mars /ATSH-DPA/ – Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, i qendrës së majtë (SPD), ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet qeverisë së re të koalicionit. new balance pas cher “Liderja e grupit parlamentar të SPD-së, timberland 6-inch premium Andrea Nahles dhe kryetari i përkohshëm i SPD-së, Olaf Scholz më informuan se unë nuk do të jem pjesë e qeverisë së ardhshme”, Buy Blade and Soul Gold tha Gabriel përmes një postimi në Twitter. “Unë do të vazhdoj të jem një anëtar i zgjedhur drejtpërsëdrejti i Bundestagut, por tani ka përfunduar koha e detyrave të mia politike për SPD-në”, deklaroi Gabriel.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.